Bezpieczny komputer

Współczesne pecety umożliwiają nam niemal wszystko, ale także z tego powodu narażone są na niebezpieczeństwa z tym związane. Przede wszystkim są to ataki hakerskie, kradzież cennych danych czy infekcja wirusem komputerowym. Z tego powodu zanim zaczniemy na dobre korzystać z komputera, należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które będzie zabezpieczało nasz system operacyjny.

Odpowiednio skonfigurowana sieć domowa, obecność firewalla, a także dodatkowe oprogramowanie antyszpiegowskie z pewnością będzie pomocne. Priorytetem jest jednak instalacja profesjonalnego programu antywirusowego, którego działania nie będzie ograniczało się jedynie do monitorowania dysku twardego, ale także połączeń sieciowych. Aplikacje te mogą jednak znacząco utrudnić korzystanie z Internetu.

Pamiętać musimy wówczas o tym, aby zamiast wyłączania ich, zmienić odpowiednio konfigurację. Niezależnie od tego jakie oprogramowanie antywirusowe posiadamy, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i nie korzystać np. z nieznanych stron www.