Broker

BrokerPrzed wybraniem odpowiedniego brokera warto porównać ich między sobą. Jest kilka elementów, na które warto szczególnie zwrócić uwagę.

Dla inwestorów o stalowych nerwach ważny będzie poziom dźwigni finansowej. Im większa tym większe szanse na zysk i większe ryzyko straty.

Brokerzy głównie oferują 50:1 bądź 200:1 ale można spotkać również oferty 500:1. Jednak wielkość dźwigni nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze danego brokera.

Osoby chcące inwestować małe kwoty i z awersją do ryzyka mogą zwrócić uwagę na minimalny depozyt. Którego, kwoty wahają się od kilku dolarów do kilku tysięcy.

Przed wybraniem danego brokera warto przejrzeć jego stronę i opinię na jego temat, gdyż może okazać się zwykłym oszustem. A korzystne warunki jak wysoka dźwignia i niski depozyt miały tylko zachęcić do wpłacania mu pieniędzy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji by nie być później zdziwionym.

Jako początkujący gracze powinniśmy zwrócić uwagę na język obsługi. A także czy oferowana jest pomoc opiekuna czy porady eksperta. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na oferowane nam narzędzia analityczne. By zamiast samemu wyznaczać linię trendu mieć ją już podaną.

Tym co zdecydowanie przyciąga nowych inwestorów jest bonus przy wpłacie. Jednak podobnie jak w przypadku wysokiej dźwigni warto zastanowić się i wybrać odpowiednią ofertę. Bo wysoki bonus przy wpłacie może okazać się tylko wyłącznie pułapką na złapanie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *