Czym strzelają, czym rzucają?

Nowoczesny sprzęt wojskowy to nie tylko wysokiej klasy czołgi, przerażające śmigłowce i imponujące wyrzutnie rakietowe. Zmienia się też wystrój żołnierza, sposób kamuflażu. Wszystko idzie do przodu w zgodzie z najnowszymi technologiami. Tak samo dzieje się z amunicjami i broniami ręcznymi.

Czy więc w tym temacie dysponuje dziś wojsko? Granaty – zawsze były, są i będą bardzo ważne w wojsku. Dzisiaj używa się przede wszystkim granatów obronnych oraz zaczepnych. A na ćwiczeniach – ćwiczebnych, które są niezbędna na każdych manewrach. Oprócz granatów ręcznych wyróżnia się też takie, które wystrzeliwane są z karabinów.

I tutaj mówi się różnych rodzajach granatów nasadkowych. Ważna, jak nie najważniejsza jest tutaj amunicja – to podstawa każdej armii. Co dzisiaj proponuje się w tym temacie? Silne naboje przeciwpancerne, pociski kasetowe, amunicje moździerzową, naboje odłamkowe, pociski oświetlające, naboje granatnikowe. I tak naprawdę wiele jeszcze innych, niezbędnych na polu walki akcesoriów.