Menu

Osada średniowieczna Borkowo

Woj Bork – Pan na Brylowie – zaprasza serdecznie do swej średniowiecznej osady malowniczo położonej wśród pól i lasów gminy Malechowo. W niej miło spędzą czas zarówno dzieci jak i dorośli.

Odważni mogą spróbować swych sił w pojedynku na równoważni oraz w potyczce z Saracenem. Celność oka wyrobi strzelanie z łuku, rzuty toporem i włócznią.
Ci, którzy pragną poznać klimat średniowiecza, mogą zmierzyć się z pracami kowalskimi w specjalnie wybudowanej kuźni. Miłośnicy kuchni (zapewne takich nie brakuje) prześledzą proces powstawania podpłomyków oraz chleba, wyrabianych ze zboża własnoręcznie utartego w żarnach.

Zainteresowani sztuką garncarską – ulepią naczynia z gliny, a sztuką tkacką
– zasiądą przed warsztatem tkackim. Kolorytu osadzie dodają stroje z epoki,
w które chętnie zostaną ustrojeni woja. Niesforni goście mogą liczyć się z karą, którą będzie zakłucie w dyby. Bork oprowadzi po swojej pracowni rzeźbiarskiej, pokaże zgromadzone zbiory starych przedmiotów. Wieczory to magiczny czas spędzony przy wspólnym ognisku, czas powrotu do przeszłosci, zapomnianych gadek, legend...

Osada średniowieczna Adama Bryla w Borkowie położona wśród zalesionych wzgórz, to ciekawe miejsce na spędzenie weekendu czy dłuższego wypoczynku
w wakacje. Korzystając z uroków lata nad morzem warto się tu wybrać na rowerową wycieczkę.

Copyright © by EMART 2011. All rights reserved.