Jak widzimy Brytyjczyków?

Każdy naród wyróżnia się czymś charakterystycznym. Stereotypy to uogólnienia, które ludzie tworzą, by opisać konkretną grupę. Porządkują wiedzę o świecie i upraszczają widzenie rzeczywistości.

Jak w takim razie postrzegamy Brytyjczyków? Stereotypowy Brytyjczyk rozpoczyna dzień angielskim śniadaniem. Smażone jajka, kiełbaski i bekon to typowy posiłek. Po południu czas na herbatkę, czyli „tea time”.

Głównym tematem rozmów jest oczywiście pogoda. To ciągła mgła i deszcz jest kwestią numer jeden. Co ciekawe, Brytyjczycy są miłośnikami kolejek.

Nie chodzi o to, że lubią poświęcać czas na stanie w kolejce, ale lubią porządek. To skutkuje tym, że kolejki tworzą się prawie wszędzie. A jaki jest stereotypowy Brytyjczyk? Jest mocno związany z rodziną królewską, kocha sport i przestrzega zasad fair play.

Jest dobrze wychowany i lojalny, ale jest też flegmatyczny, introwertyczny i powściągliwy. Typowy Brytyjczyk może nie być tak otwarty jak Polak. Odmienna kultura, ale też i różne doświadczenia i zasłyszane historie związane z innymi narodowościami, mogą rodzić uprzedzenia.