Komfortowe mieszkania strychowe

Jedną z ciekawszych możliwości na mieszkaniowym rynku nieruchomości są strychy. Jeszcze do niedawna opuszczone i zapomniane, najczęściej wykorzystywane przez mieszkańców bloku do składowania niepotrzebnych przedmiotów, dzisiaj zyskują drugie życie. Coraz większa liczba strychów usytuowanych w blokach wybudowanych w latach 50-tych, czy 60-tych jest przekształcana w powierzchnie mieszkalne.

Bardzo często, aby strych mógł stać się własnością nowego właściciela, konieczne jest uzyskanie zgody nie tylko do zarządcy nieruchomości, czy spółdzielni mieszkaniowe, ale również od mieszkańców bloku, w którym jest on położony.

Dlaczego warto inwestować w powierzchnie na strychu?

Inwestycja w powierzchnie strychowe jest niezwykle opłacalna przede wszystkim ze względu na cenę. Powierzchnie strychowe są najczęściej zdecydowanie tańsze od standardowych mieszkań.

Wszystko ze względu na to, że bardzo często wymagają one sporej inwestycji. Na strychu nie ma najczęściej poprowadzonych odpowiednich instalacji elektrycznych, czy wodno-kanalizacyjnych. Ponadto strych to otwarta przestrzeń, która wymaga postawienia ścianek działowych wedle preferencji inwestorów.

Koszty remontu strychu są często bardzo wysokie, jednak mimo to inwestycja ta jest niezwykle opłacalna. Atutem powierzchni strychowych jest również ich metraż. Powierzchnia strychu zajmuje najczęściej powierzchnię sumy wszystkich mieszkań znajdujących się na piętrze.

Często jest to bardzo imponujący metraż, zbliżony do metrażu apartamentowców. Mieszkania strychowe będą z pewnością ciekawą opcją mieszkaniową zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również wolnych strzelców. To w szczególności doskonałe rozwiązanie dla artystów – malarzy, fotografów, czy projektantów.