Maszyny napełniające – do czego służą?

Ze względu na swoją specyfikę, każda branża będzie miała inne zapotrzebowanie na maszyny pakujące. Wiele mówi się o tych sprzętach, które mają za zadanie porcjowanie i pakowanie sypkich produktów, na przykład proszków czy granulatów. Znaczące wymagania stawiamy także przed tymi liniami pakującymi, które zajmują się towarami płynnymi lub półpłynnymi.

Ogromne znaczenie w linii pakującej tego typu ma odpowiednie dobranie maszyn napełniających. To właśnie one mogą zapewnić przedsiębiorców produkujących płyny czy napoje, że ich produkty pakowane są solidnie, precyzyjnie i bezpiecznie. Tak samo jak w przypadku maszyn zajmujących się produktami sypkimi, dokładne dozowniki mogą zagwarantować nam, że ilość produktów trafiających do opakowania jest zgodna z naszymi zamierzeniami.

Rodzaj dozownika powinien być dopasowany do gęstości oraz lepkości produktu. Niestety, maszyny pakujące do płynnych towarów znacznie rzadziej niż te do kruszyw i proszków mogą być wykorzystywane w odniesieniu do kilku produktów. Specyfika towaru może decydować o tym, czy płyn będzie mógł zostać odpowiednio podzielony, a maszyna – dokładnie wyczyszczona po zakończeniu pakowania.