Miejsca święte we Włoszech

Włochy to jeden z najpopularniejszych celów wycieczkowych turystów z całego świata. Choć większości kojarzą się nam one z letnimi wakacjami, co roku kraj ten odwiedza także tysiące pielgrzymów. Bardziej niż pięknymi, włoskimi plażami zainteresowani są oni świętymi miejscami chrześcijaństwa, którego w tym kraju nie brakuje. Wybierając się w podróż do włoskich miejsc świętych najlepiej oczywiście zacząć od Rzymu i Watykanu.

Włochy obfitują jednak w miejsca kultu także poza stolicą. W ramach religijnej turystyki nie można więc pominąć Asyżu – miasta św. Franciszka, który założył zakon Franciszkanów. Oprócz tego w mieście tym znajduje się również kościół św.

Damiana, gdzie swoją działalność rozpoczął zakon klarysek. Będąc w podróży nie możemy pominąć także San Giovanni Rotondo – miejsca zamieszkania Ojca Pio. Bez wątpienia wartymi zobaczenia i poczucia ich głębokiej, duchowej atmosfery są także Monte Sant Angelo związane ze św. Michałem Archaniołem, Loreto – miejsca kultu maryjnego oraz Manopello, gdzie przechowywana jest chusta z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.