Ogromny dom spełnieniem marzeń hinduskiego miliardera?

Praktycznie nie ma takiej rzeczy, której nie możemy nabyć lub wybudować, gdy tylko dysponujemy odpowiednio zasobnym portfelem. Hindus Mukesh Ambani, którego majątek szacowany jest na prawie 30 miliardów dolarów, nie ma z tym żadnego problemu, więc stać go na wybudowanie ogromnego wieżowca „domu” w dość ciekawej okolicy.

Wybudowany przez hinduskiego miliardera wieżowiec mierzy 174 metry. Na wielkim otwarciu i zwiedzaniu domu pojawiło się 200 zaproszonych przez gospodarza gości, w tym także duża grupa najbogatszych hinduskich biznesmenów.

Powierzchnia, gotowa do użycia, liczy 130 tysięcy metrów kwadratowych, a do jej obsługi Ambani zatrudnia aż 600 osób. Co, poza olbrzymimi rozmiarami, jest nietypowe w „domu” Hindusa? Chodzi przede wszystkim o widok z okien – z jednej strony jest to zapierający dech w piersiach na przepięknie prezentujące się morze Arabskie.

Jednak z drugiej strony, mieszkańcy i pracownicy Ambaniego widzą slumsy Bombaju, które w tym 18-milionowym mieście zajmują praktycznie połowę powierzchni mieszkalnej.