Pionowe maszyny pakujące

Produkcja przemysłowa kojarzy nam się przede wszystkim z taśmowością, czyli cały rzędami towarów, przesuwającymi się poziomo na odpowiednio skonstruowanej taśmie. Nic więc dziwnego, że myśląc o seryjnym pakowaniu również wyobrażamy sobie tego rodzaju konstrukcję. Tymczasem warto wiedzieć, że w przemyśle z powodzeniem funkcjonują również pionowe maszyny pakujące.

Działanie tego rodzaju sprzętu jest bardzo proste. Ich zadaniem jest wydzielanie fragmentów folii z rolki, a następnie umieszczenie w niej odpowiedniej wagowo lub objętościowo ilości produktu, by następnie szczelnie zamknąć worek. Tak jak w przypadku wielu innych maszyn pakujących, istnieje tu możliwość wprowadzenia zmiany poszczególnych ustawień, na przykład wielkości opakowania czy powierzchni worka.

Najbardziej cenione są te maszyny pakujące, które można obsługiwać w sposób intuicyjny –dzięki nim ewentualne korekty dotyczące opakowań można wprowadzić w każdej chwili. Najważniejsza jednak zawsze pozostaje skuteczność, czyli to, czy produkty pakowane są szybko i precyzyjnie. Bardzo istotna jest również powtarzalność kolejnych opakowań – jeśli tylko tego chcemy, wszystkie powinny wyglądać identycznie.