Podzielność uwagi

Kobieta w tym samym czasie może sprzątać, słuchać muzyki i jednocześnie doglądać dziecka. Mężczyźni w tym samym czasie mogą naprawiać samochód i tylko to. Podzielność uwagi to cecha kobiet.

Nie bez przyczyny mówi się o wielozadaniowości kobiet. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna w zajmowaniu się domem. Równie ważna będzie w pracy zawodowej.

Jak to wygląda w przypadku mężczyzn? Panowie mogą skupić się wyłącznie na jednym zadaniu. Nic zatem dziwnego, że tak trudno oderwać mężczyzn od aktualnie wykonywanego zadania. Mężczyźni wydają się jak gdyby wyłączeni w tym momencie.

Kobieta w tym czasie może zadawać pytania, wołać na obiad i zazwyczaj nie doczeka się żadnej reakcji. Nie oznacza to wcale, że mężczyźni są złośliwi. W większości przypadków są tak pochłonięci swoim zadaniem, że na nic innego nie zwracają uwagi.

Na wszelkie pytania odpowiadają najczęściej zdawkowo. Po wykonaniu zadania są bardziej rozmowni. Mogą ze szczegółami opowiedzieć, jak przebiegało dane zadanie i jakie efekty udało się uzyskać.