Pomysł na stronę internetową

Na początku każdej drogi, której celem jest stworzenie czegoś nowego, jest pomysł i koncepcja.

To one stanowią całe sedno sprawy i są jego istotą.

Dlatego też zawsze na początku tej drogi, której zwieńczeniem jest powstanie nowej strony internetowej, jest znalezienie odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań, które stanowić będą o wyglądzie tegoż przedsięwzięcia.

Na pewno najważniejszym będzie fakt określenia, jakie działy, jakie treści powinna zawierać powstająca strona internetowa.

Jakie aspekty działalności można też pominąć, jakie elementy są wręcz niezbędnymi, aby pozyskać a następnie utrzymać klientów a także, jakie narzędzia powinny się na niej znaleźć, aby stale monitorować, wszelakie działania na tejże stronie.

Ilość pytań jest oczywiście o wiele większa a od udzielanych odpowiedzi zależeć będzie całokształt wyglądu i funkcjonowania tejże strony.

Konieczne, wręcz bezwzględnie niezbędne, jest nakreślenie sobie szkicu wszelakich działań, tak, aby można było stworzyć produkt, który w końcowej wersji nie będzie wymagał poprawek, które jak wiadomo o wiele trudniej jest nanieść i wiąże się to najczęściej nie tylko z dużym wysiłkiem, ale także i z dodatkowymi kosztami z tego faktu wynikającymi.