Rola mediów społecznościowych

Jednym z kluczowych atrybutów współczesnego internetu są społeczności działające online. Właśnie społecznościowy wymiar mediów jest obecnie najżywiej dyskutowany i przynosi ze sobą zupełnie nowe możliwości.

Praktycznie każdy projekt obecny w sieci stara się budować swoją społeczność aktywnych użytkowników. Zarówno w oparciu o własne narzędzia, takie jak system komentarzy pod publikacjami, jak i za pośrednictwem ogromnych możliwości jakie dają serwisy zewnętrzne.

Najważniejszym z nich jest obecnie Facebook. Ten portal społecznościowy odgrywa dziś wielką rolę w kształtowaniu opinii publicznej w wielu krajach świata.

Najwięcej ma do powiedzenia w swojej ojczyźnie, a więc w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko tam. Również w Polsce zaangażowanych facebookowiczów przybywa z każdym miesiącem.

W oparciu o dostępne tam bezpłatnie narzędzia można budować swoje grupy fanów. Gwiazdy internetu skwapliwie z tej możliwości korzystają, ponieważ w realiach mediów społecznościowych wieści o nowych projektach rozchodzą się lotem błyskawicy.