Sklep ortopedyczny

Na mapie każdego większego miasta znajdziemy wiele sklepów ortopedycznych tworzących swoistą sieć. Jest ich tak dużo, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na artykuły, które te sklepy oferują. Coraz więcej chorób zmusza do korzystania ze sprzętów ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Niektóre sklepy działają całą dobę i nawet dowożą potrzebne akcesoria do domów pacjentów. Ich działalność całodobowa ma duże uzasadnienie, ponieważ w razie nagłego wypadku można skorzystać z profesjonalnej pomocy. Gama produktów, które są wystawione w sklepach ortopedycznych jest bardzo szeroka.

Zaopatrują się w nich klienci indywidualni, przychodnie, gabinety rehabilitacyjne. Można tam zakupić bowiem najmniejsze opaski uciskowe i stabilizatory, ale również duże łóżka do ćwiczeń, elektryczne podnośniki wannowe, chodziki i wózki inwalidzkie. Dostępne są również aparaty ortopedyczne na kończyny górne i dolne, ortezy kończyn, szyi i tułowia, laski i kule inwalidzkie, kołnierze ortopedyczne, gorsety, materace przeciwodleżynowe, aparaty pionizujące, poduszki ortopedyczne do spania.

Prywatne gabinety chętnie kupują tam sprzęt do prowadzenia rehabilitacji pacjentów z urazami ortopedycznymi. Są to różnej wielkości piłki, materace, gumowe taśmy do rozciągania, różnej wielkości wałki i kostki do ćwiczeń. W takich sklepach dostępne są sprzęty dla dzieci oraz dorosłych osób.

Są one bardzo dobrej jakości, gdyż całe zespoły specjalistów pracują nad ciągłym ich udoskonalaniem, by jak najlepiej służyły chorym ludziom.