Tworzenie bioinformatycznych baz danych

Konieczność analizowania danych, ich przetwarzanie i przechowywanie przyczyniło się do powstania bioinformatycznych baz danych.
Przeczytaj również: Indywidualne podejście
W pierwszej kolejności należy wyróżnić tą powstałą już w latach osiemdziesiątych XX wieku.
Przeczytaj również: Obecność w internecie warunkiem sukcesu
Jest to wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych GenBank, której zadaniem jest gromadzenie sekwencji nukleotydów.
Przeczytaj również: Dobra strona to podstawa
Kolejną bazą opierającą się na poznaniu ludzkiego genomu jest HGP – Human Genome Project oraz NCBI -National Center for Biotechnology Information.
W Europie również bioinformatyka zaczęła odgrywać znaczącą rolę, czego dowodem było powstanie SWISS-PROT oraz EMBL, laboratoriów biologii molekularnej.
We wszystkich tych instytucjach możliwe jest oczywiście przechowywanie danych, jednak to nie wszystko, co oferują te innowacyjne laboratoria.
Bowiem ich głównym zadaniem jest przetwarzanie sekwencji poprzez wykorzystanie algorytmów.
Działania te są możliwe dzięki połączeniu technologii, nauki oraz wiedzy z zakresu biologii, medycyny i oczywiście informatyki.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jakie cechy powinien mieć idealny album o piłce nożnej?
Atrakcyjna okładka i wizualna prezentacja są kluczowe dla przyciągnięcia uwagi czytelników. Elementy graficzne oraz odpowiednia kolorystyka i czcionki powinny oddawać charakter sportu. Ważne są również zdjęcia i ilustracje, które wzbogacają treść albumu. Dobrze zaprojektowana okładka sprawia, że pub

Najlepsze praktyki negocjacyjne przy zakupie używanego pojazdu
Przygotowanie do negocjacji jest kluczowe dla osiągnięcia satysfakcjonujących warunków zakupu. Warto zacząć od zrozumienia rynku oraz cen podobnych pojazdów, co pozwoli ocenić uczciwość oferty. Zebranie informacji o sprzedawcy i jego oczekiwaniach pomoże w budowaniu relacji oraz dostosowaniu propozy