Tworzenie bioinformatycznych baz danych

Konieczność analizowania danych, ich przetwarzanie i przechowywanie przyczyniło się do powstania bioinformatycznych baz danych.
Przeczytaj również: Indywidualne podejście
W pierwszej kolejności należy wyróżnić tą powstałą już w latach osiemdziesiątych XX wieku.
Przeczytaj również: Obecność w internecie warunkiem sukcesu
Jest to wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych GenBank, której zadaniem jest gromadzenie sekwencji nukleotydów.
Przeczytaj również: Dobra strona to podstawa
Kolejną bazą opierającą się na poznaniu ludzkiego genomu jest HGP – Human Genome Project oraz NCBI -National Center for Biotechnology Information.
W Europie również bioinformatyka zaczęła odgrywać znaczącą rolę, czego dowodem było powstanie SWISS-PROT oraz EMBL, laboratoriów biologii molekularnej.
We wszystkich tych instytucjach możliwe jest oczywiście przechowywanie danych, jednak to nie wszystko, co oferują te innowacyjne laboratoria.
Bowiem ich głównym zadaniem jest przetwarzanie sekwencji poprzez wykorzystanie algorytmów.
Działania te są możliwe dzięki połączeniu technologii, nauki oraz wiedzy z zakresu biologii, medycyny i oczywiście informatyki.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny
Bardzo wiele firm pracuje nad tym, by udoskonalać sprzęt medyczny, który jest wykorzystywany w rehabilitacji. Dzięki coraz nowszym wynalazkom technologicznym chorzy korzystają z nowoczesnych urządzeń wspomagających ich powrót do zdrowia. Organizuje się specjalne szkolenia dla kadry lekarskiej i dla

Jak przygotować zdrowe zupy krem w mikserze bezprzewodowym?
Zupy krem to zdrowe i pożywne posiłki, które łatwo przygotować w domu. Korzyści z ich spożywania obejmują dostarczanie witamin, minerałów oraz błonnika. Mikser bezprzewodowy ułatwia proces tworzenia tych potraw, eliminując ograniczenia związane z kablem. Warto wprowadzić je do codziennej diety, aby