Z myślą o ludziach starszych i ich potrzebach

Nowopowstające osiedla mieszkaniowe to nie tylko wspaniała okazja dla młodych ludzi do startu w dorosłe życie. Również ludzie starsi potrzebują miejsca, gdzie mogliby mieszkać czując się komfortowo i potrzebnie. Seniorzy często nie chcą lub nie mogą dzielić dachu nad głową ze swoimi dorosłymi już dziećmi, a zamieszkanie samemu, na osiedlu, gdzie czują się obco, to z pewnością zły pomysł, który znacznie pogorszy ich samopoczucie. Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, coraz więcej seniorów szuka swojego pełnoprawnego miejsca w społeczeństwie.

Dlatego, na szczęście, powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych dedykowanych osobom starszym. Takie osiedle to cały kompleks, gdzie ludzi starsi będą mogli czuć się dobrze i komfortowo. Przede wszystkim dzięki rozmaitym udogodnieniom, jak windy, podjazdy, czy komunikacja wewnętrzna. Osiedla te są zwykle strzeżone, zamknięte, można więc bez obaw wyjść na świeże powietrze.

Zobacz mieszkania przeźmierowo znajdujące się nieopodal szkoły podstawowej

Właśnie małe parki z ławeczkami, czy duże pola zieleni wewnątrz takiego osiedla najbardziej podobają się seniorom. Oczywiście dochodzą do tego jeszcze dodatkowe aktywności – możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, klubach filmowych, kursach językowych i wielu innych atrakcjach oferowanych przez kluby seniora, czy działające na terenie osiedla uniwersytety III wieku. Zaletą są także gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, szybki dostęp do sprawnie działającej służby zdrowia to duży plus. Cena mieszkań nie jest wygórowana, tak, że seniorzy spokojnie mogą pozwolić sobie na utrzymanie mieszkania na takim osiedlu.