Formy migracji

Pojęcia związane z migracją często budzą sporo wątpliwości. Są zgoła podobne do siebie nawzajem, a co za tym idzie – mogą się mylić. Warto jednak poznać podstawowe terminy odnoszące się do wędrówek ludności i zapamiętać je, by uniknąć śmieszności i w żadnym przypadku nie uchodzić za ignorantów. Najczęściej mylone pojęcia to emigracja i imigracja. Zwykle zapominamy, które z nich dotyczy przyjazdów do danego miejsca, a które wyjazdów z niego. Dobrze raz na zawsze zapamiętać, że pierwszy z tych terminów – emigracja – nieodłącznie związany jest z wyjazdem.
Polak, który postanawia na stałe zamieszkać w Anglii, z punktu widzenia swoich rodaków staje się emigrantem. Imigracja to, jak łatwo się domyślić, zjawisko dokładnie odwrotne. Oznacza przyjazd, więc można powiedzieć, że Polak wyruszający za granicę w poszukiwaniu pracy, imigruje do danego kraju. Rzadziej używanym terminem jest z pewnością reemigracja. Nie oznacza to jednak, że nie warto poznać jego znaczenia. Oznacza on powrót do pierwotnego miejsca z emigracji tymczasowej.
Odwołując się do poprzednich przykładów, Polak, który po kilku miesiącach przebywania za granicą wraca do kraju, staje się reemigrantem.
Polecane artykuły

Jakie są trendy w produkcji hal namiotowych na rynku rolniczym?
Ewolucja hal namiotowych w rolnictwie odzwierciedla zmieniające się potrzeby rolników oraz postęp technologiczny. Innowacje w materiałach i konstrukcjach umożliwiają tworzenie bardziej wytrzymałych i funkcjonalnych obiektów. Elastyczność rozwiązań sprawia, że te obiekty mogą być dostosowane do różny

Bory Tucholskie na każdą okazję
Bory Tucholskie to jeden z najpiękniejszych obszarów w całej Polsce. Lasy, czyste wody oraz bliskość natury sprawiają, że jest to kierunek wyjazdów dla wielu osób. Wystarczy wynająć apartament w przytulnym pensjonacie i cieszyć się bliskością natury, korzystając z ciszy oraz spokoju.Bory Tucholskie